Manželství a partnerské vztahy

*** tento kurz již skončil, ale další akce na podporu našich vztahů v manželství připravujeme na podzim 2019...více informací již brzy***

 

Kurz Manželské večery 

Ať už se vám v manželství daří dobře nebo něco skřípe, vždycky je dobré investovat do vašeho vztahu nebo si udělat čas jeden na druhého. 

Kurz Manželské večery (celkem 8 setkání) se bude konat v rámci celostátní kampaně Zveme Česko na rande a začne během Národního týdne manželství, přesně v úterý 12.2.2019. Konat se bude v překrásném prostředí restaurace na Střeleckém Ostrově na Praze 1, vždy v úterý večer od 19:00 - 21:30.

Přihlašovat se můžete na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a to do 8.2.2019.

Cena kurzu je 4 000 Kč na pár. V této neziskové ceně jsou obsaženy knížky pro účastníky kurzu, 8 x 2 večeře, dezerty, lektoři a výzdoba. Pokud by někdo potřeboval během večera pohlídat děti - dejte nám vědět, hlídání je možné za úplatu zajistit přímo v místě konání. 

Více informací o kurzu naleznete pod plakátkem.

Těšíme se na vás!

 

 

 

Podrobnější informace o manželských večerech.

Komu je určen kurz Manželské večery?

Kurz je určen každému páru, který na sobě chce pracovat a společně investovat do svého vztahu:

 • Stav manželství: Máte-li hezké manželství, kurz vám pomůže jej dále zlepšit a posílí vaše dobré návyky. Většina hostů kurzu jsou páry, které mají pěkný vztah. Na druhou stranu, zakoušíte-li v manželství potíže, kurz vám poskytne praktické dovednosti, které vám pomohou obtíže překonat. Páry, které již žily odděleně, využily kurz jako příležitost ke smíření a nalezení cesty zpět.
 • Délka manželství: Na tom, zda v manželství žijete méně než tři roky nebo více než třicet let, vůbec nezáleží.
 • Životní filozofie: Ačkoliv je kurz založen na křesťanských principech, je určen naprosto všem párům. Principy, o kterých se mluví na kurzu, jsou vhodné pro každého. Diskuse o víře nejsou obsahem kurzu.
 • Způsob soužití: Kurz je otevřen všem párům, které spolu žijí, ať už to je v manželství nebo ne. Pokud spolu žijete už dlouhou dobu nebo spolu máte děti, tento kurz je určen i vám.

Jak vypadá večer na kurzu?

 • Občerstvení:každý večer začíná večeří v příjemném prostředí. Chceme, abyste se u svých stolků cítili jako na rande. Je to Váš večer!
 • Téma večera:vždy po večeři následuje promluva. Některé kurzy mají jeden pár přednášejících, někde se párů střídá víc, jinde používají pro promluvy DVD. 
 • Promluvy přinesou mnoho praktických principů, příběhů ze života, vtipných citátů, nečekaných statistik i inspirativních nápadů. Kurz je založen na křesťanských principech, ale je určen každému páru bez rozdílu životní filozofie.
 • Káva a čas na diskusi– Jádrem večera jsou cvičení v příručkách, kterými je promluva proložena. Tato cvičení Vás povedou k hlubší diskusi pouze ve dvou o tématech, na která ve spěchu všedního dne nezbývá čas. Respektujeme Vaše soukromí, o svém vztahu nemusíte nikomu nic říkat. Snažíme se vytvořit takové prostředí, abyste měli jistotu, že váš rozhovor nikdo další nezaslechne. V pozadí hraje hudba a během nejdelšího cvičení se podává káva nebo čaj a dezert.
 • Domácí cvičení– na konci každého setkání dostanete domácí cvičení, které byste spolu do příště měli udělat. Domácí cvičení nikdo nekontroluje, je čistě jen pro vás. Cvičení vám má napomoci pokračovat v započatých rozhovorech i doma.

 

 Témata jednotlivých večerů

 • Vybudovat pevné základy - společně strávený čas, milovat druhého jako sebe sama
 • Umění komunikace - naslouchání, sdílení vnitřních pocitů
 • Řešení konfliktů - přijímejme své odlišnosti, nezdravé způsoby zvládání konfliktů, šest kroků k řešení konfliktu
 • Síla odpuštění - přiznat si zranění, jak odpustit i těžké věci, jak začít znova
 • Rodiče a rodiče partnera - vliv naší rodiny v dětství, jak vycházet s rodiči v dospělosti
 • Dobrý sex - proč je sex nejlepší v manželství, šest rad pro dobré milence
 • Láska v akci - pět jazyků lásky v praxi
 • Párty Manželských večerů - v čem spočívá hezké manželství?

 

Mohu přijít sám/sama?

Kurz je určen pouze párům. Těžištěm celého kurzu jsou rozhovory mezi partnery v soukromí u malých stolků a k tomu jsou skutečně potřeba oba. Pokud jeden z vás nebude moci některý večer přijít, můžeme vám poskytnout MP3 nebo DVD s přednáškou, abyste si mohli cvičení udělat spolu sami.

 

Pro inspiraci z našich akcí se můžete podívat do naší Fotogalerie.

 

Partnerské poradenství

Naše partnerské vztahy jsou jedinečné a stejně tak i výzvy, kterým musíme čelit. Problémy v našich vztazích můžou vést ke stresu, nepochopení a vzájemnému obviňování. Mít otevřenou komunikaci, umět druhému naslouchat a být ochoten měnit svůj život je jedním z klíčů úspěšnému manželství, a tomu se každý z nás musíme učit.

Partnerské poradenství poskytuje diskrétní a respektující přístup a příležitost prozkoumat samostatně i v páru možnosti zlepšení partnerských vztahů.

Neváhejte nás kontaktovat skrze kontaktní formulář v sekci Kontakty.

 

Oddávání a příprava na manželství

Vstoupit do manželství je jedním z nejodvážnějších kroků, který můžeme v životě podniknout. Odvážný proto, protože manželství není vždy úplně jednoduchá a snadná věc - ale i přesto je nebo se může stát jednou z nejkrásnějších a skutečně výjimečných věcí, která nám byla dána.

Pokud se chystáte vstoupit do manželství a chtěli byste se na to alespoň trochu připravit, kontaktujte nás skrze kontaktní formulář v sekci Kontakty. Nabízíme individuální setkání nebo účast na kurzech Příprava na manželství.

 

Hlavní koordinátoři, poradci a oddávající:

Alica a Dobroslav Makovičkovi mají dlouholeté zkušenosti s poradenstvím. V roce 2018 oslavili 40 let od jejich svatby, vychovali tři dcery, prošli si mnoha životními situacemi a čelili mnoha životním zkouškám. Proto neváhejte využít jejich moudrosti, bohabojnosti a mnoha životních zkušeností, které stačili za svůj život načerpat.
Loading...
Loading...